Görüşleriniz

Gizlilik Politikası

   

·        Bakseyret servisleri, sisteme bağlanan kullanıcılarının IP Adreslerini web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfalar bazına kaydetmektedir. Bu bilgiler gerek sistem güvenliği, gerekse olası kullanıcı problemlerininçözümünde anahtar bilgiler olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir. Kullanıcının iletişim bilgileri gerektiği zaman kullanıcıya ulaşmamızı sağlar.Üyeliğinonaylanması, veüyelikle ilgili bilgi değişikliklerinin onaylanması e-posta/e-mail ile gönderilen mesajlar sayesinde gerçekleşir. Bakseyret, kullanım şartları ile tespit ettiği sınırları aşmamak şartıyla,üyelerine gerekli olduğu zaman e-posta/e-mail ile mesaj gönderir.

·        Genel bir ilke olarak, kullanıcıların kişisel bilgileri tarafımızcaüçüncü şahıslara veya kuruluşlara verilmemektedir.Örneğin, bize güvenerek vermiş olduğunuz isim, soy isim, e-posta/e-mail adresleriniz gibi bilgiler başka firmalara satılmamaktadır. Ancak, kullanıcılardan kişisel bilgilerin istendiği sistemimizin bazı bölümlerinde, bu bilgilerin nerelerde ve ne amaçlar ile kullanılacağı açıkça belirtilmiştir.

·        Videolarınızda, yorumlarınızda,profil sayfanızda verdiğiniz kişisel bilgiler,üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizi vermek tamamıyla gönüllü olarak yaptığınız bir davranış olur ve Bakseyret hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

·        Kullanıcılarımızın kişisel hakları, bizim için de kendileri için oldukları kadarönemlidir. Ancak,varolan yasalarçerçevesinde, kanun sağlayıcı devlet organları yasadışı içerik tespit edip, bizden kullanıcı bilgilerini istediği takdirde, gerekli kişisel bilgiler, tarafımızca uygun görüldüğü sürece kanun sağlayıcı devlet organlarına ve adalete teslim edilebilir.

·        Kişisel bilgilerinize her zaman ulaşabilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Bunların içerisinde, e-posta/e-mail adresiniz ve şifreniz mevcuttur. Bunların yanı sıra, yayınladığınız videoları silme yetkisine de sahipsinizdir. Sildiğiniz videolar, ne bizim tarafımızdan kullanılabilir, ne de gelecekteüçüncü kuruluşlara gönderilmeküzere hazırlanabilirler. Silmiş videolar daha farklıveritabanlarında arşiv maksatlı veya farklı sitelerde eski hali ile bulunabilir.

Güvenlik

·        Bakseyret sistemleri güvenlik için gerekli tedbirleri almayaözen göstermiştir. Bütün kullanıcı hesapları şifre ile korunmaktadır. Kullanıcılarımızın, şifrelerini unutması durumunda e-posta/e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez.

·        Bakseyret olarak, hem sitemizin hem deüyelerimizin güvenliğine büyükönem vermekteyiz. Bu nedenle, sistemimizde düzenli olarak güvenlik testleri yapmakta ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemekteyiz. Buna rağmen, zaman zamanüyelerimizden,üyeliklerine korsan olarak girildiğine ilişkinşikayetler almaktayız.Üyelikler, bizim bütün güvenlikönlemlerimize rağmen, bazen kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir.Üyeliklerinizi, hatta bilgisayarınızdaki tüm bilgileri korumanızı sağlayacak aşağıdaki güvenlikönlemlerini uyguladığınızda, güvenlik konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

GüvenlikÖnlemleri

·        Bilgisayarınızda sık sık virüs taraması yapmalı, anti-virüs programınızı belirli aralıklarla güncellemeli, MSN ya da e-posta/e-mail yoluyla tanımadığınız kişilerden gelen dosyaları açmamalısınız.

·        Şifrelerinizi, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zorkombinasyonlardan oluşturmalısınız. Doğum tarihi, isim ve doğum tarihi, sıralı harf ya da rakamlar, tuttuğunuz takımın ismi gibi tahmin edilebilir şifreler, kolaylıkla ele geçirilebilir.

·        E-posta/e-mail sağlayıcınız dışında (yahoo,hotmail,gmail,vb), kurumsal olmayan kişisel sitelere,bloglara ya da tanımadığınız alanlara, e-posta/e-mail adresinizi ve şifrenizi kesinlikle girmemelisiniz.

·        Ortak bilgisayar kullanıyorsanız (işyeri veya internetcafe),Bakseyret’e giriş yaptıktan sonra "Çıkış" bağlantısına tıklamadançıkmamalısınız. Tarayıcıyı kapatmak yerine bu yöntemi kullanmak, daha sonra aynı bilgisayarı kullanarakBakseyret’e giriş yapacak kişinin sizin sayfanıza erişmesini engelleyecektir.

·        Bakseyret hesabınıza sadece ve sadece http://www.bakseyret.com ana sayfasından giriniz. Başka bir adresi kullanmayınız.